Działania „Prędkość” w powiecie nakielskim - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Działania „Prędkość” w powiecie nakielskim

Data publikacji 16.07.2020

W ostatnich dniach mundurowi nakielskiej „drogówki” kontrolowali auta w ramach lokalnych działań „Prędkość”. Kierowcy, którzy złamali przepisy za popełnione wykroczenia odpowiedzieli zgodnie z kodeksem wykroczeń.

Zapobieganie wypadkom drogowym, których jedną z głównych przyczyn jest nadmierna prędkość było głównym celem działań lokalnych, jakie w ostatnich dniach na trasach prowadzili mundurowi z nakielskiego referatu drogowego.

Policjanci kontrolowali prędkość z jaką przemieszczały się po powiatowych drogach pojazdy, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, stosowanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące pojazdami, a także sposób w jaki przewożone są dzieci.

Mundurowi zwracali też uwagę na przestrzeganie przez kierujących innych przepisów drogowych. Łącznie skontrolowano 90 aut, ujawniając 69 wykroczeń. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. 30 osób za popełnione wykroczenia ukarano mandatami, a w dwóch przypadkach decyzje w sprawie kierowców podejmie sąd, do którego policjanci skierują wnioski o ich ukaranie.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego mierzącego prędkość pojazdów
  lokalne działania Prędkość #1
 • zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego zatrzymującego do kontroli pojazd typu bus
  lokalne działania Prędkość #2
 • zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego mierzącego prędkość pojazdów
  lokalne działania Prędkość #3
 • zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego kontrolującego pojazd typu bus
  lokalne działania Prędkość #4