Nakielski dyżurny jednym z najlepszych w województwie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Nakielski dyżurny jednym z najlepszych w województwie

Asp. szt. Piotr Jankowski, dyżurny nakielskiej komendy zajął zaszczytne drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.

Dwa dni trwały eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Udział w nich wzięli dyżurni, którzy zwyciężyli w eliminacjach pierwszego stopnia zorganizowanych w poszczególnych powiatach.

Nakielską komendę reprezentował asp. szt. Piotr Jankowski pełniący służbę na stanowisku kierowania w Nakle. Uczestnicy eliminacji wojewódzkich musieli wykazać się wiedzą i doświadczeniem. Ich zadaniem było w pierwszej części rozwiązanie testu wiedzy zawodowej. Następnie przeprowadzono symulację pełnienia służby na stanowisku kierowania. Dyżurni wykonywali czynności polegające na przyjęciu zgłoszenia o zdarzeniu, kierowali do jego obsługi właściwe siły i środki oraz powiadamiali podmioty współpracujące.

Każdy etap był oceniany przez komisję, a podejmowane czynności analizowane. Dyżurni musieli wykazać się odpowiednią znajomością procedur, przepisów oraz trafnością podejmowanych decyzji. Ostatecznie nakielski dyżurny zdobył w konkursie zaszczytne drugie miejsce.

Asp. szt. Piotr Jankowski już nie raz dowiódł, że swoje obowiązki wykonuje profesjonalnie i skutecznie. Podczas codziennych służb dyżurny spotkał się już z wieloma sytuacjami. Jednak najbardziej zapadła mu w pamięci służba pod koniec kwietnia ubiegłego roku, kiedy to przez telefon prowadził resuscytację 6-letniego dziecka czym prawdopodobnie uratował chłopcu życie.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy!
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska