Wiadomości

Z sądowym zakazem i na „podwójnym gazie” zatrzymany przez szubińskich policjantów

Data publikacji 26.02.2018

Policjanci z szubińskiej „patrolówki” zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy, który pijany kierował oplem. Na domiar złego kierowca posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (23.02) podczas służby na terenie miasta policjanci z komisariatu w Szubinie uzyskali informację, że po godzinie 18.00, po miejscowości Łachowo będzie poruszał się opel astra, którego kierowca może być pijany.
Długo nie trwało, jak podczas patrolu miejscowości policjanci zauważyli ustalony pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Od siedzącego za kierownicą 26-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Żeby tego było mało, po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on prawomocny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

26-latek dochodził do siebie pod opieką rodziny. Niebawem ponownie spotka się z policjantami i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi szubińskiej gminy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska