Wiadomości

Nakielscy policjanci zachęcali uczniów technikum do wstąpienia w policyjne szeregi

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci z Nakła przeprowadzili wczoraj (27.02) zajęcia dla uczniów Technikum Mundurowego z Mroczy, podczas których zachęcali młodych ludzi do tego, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Nakła podczas spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych propagują zawód policjanta i zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Jedno z takich spotkań zostało zorganizowane wczoraj (27.02) w Technikum Mundurowym w Mroczy. O policyjnej służbie opowiadali młodzieży sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz asp. Łukasz Król przewodnik policyjnego psa.

Młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Omówione zostały również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną na komisji lekarskiej skończywszy.

Policjanci omówili też specyfikę swojej pracy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, dlatego mundurowi zachęcali, aby po zakończeniu szkoły zdecydowali się na wstąpienie w policyjne szeregi.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Zajęcia w Technikum Mundurowym w Mroczy
  • Zajęcia w Technikum Mundurowym w Mroczy
  • Zajęcia w Technikum Mundurowym w Mroczy