Zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla przedszkolaków - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla przedszkolaków

Data publikacji 01.03.2018

Policjanta zajmująca się profilaktyką, policjanci ruchu drogowego i przewodnik psa przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków z Paterka. Mundurowi rozmawiali z milusińskimi przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dzisiaj (01.03) w Przedszkolu w Paterku, na spotkaniu z maluchami gościli sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, sierż. Ewa Komasińska oraz sierż. szt. Marek Mokrzycki z referatu ruchu drogowego, a także asp. Łukasz Król, przewodnik policyjnego psa wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.

Policjanci omówili milusińskim podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo nocnej. Przypominali, że dla własnego bezpieczeństwa dzieci nie powinny bawić się w okolicach dróg. Informowali, którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię. Poznane zasady przedszkolaki miały okazję poćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego, które na spotkanie przywieźli policjanci.

Mundurowi omówili również bardzo ważną rolę, jaką pełnią różnego rodzaju elementy odblaskowe i przestrzegali maluchy, że dla własnego bezpieczeństwa powinny posiadać na odzieży chociaż jeden odblask. Dzieci otrzymały również od policjantów odblaskowe misie ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.  

Ponadto podczas spotkania przewodnik policyjnego psa, asp. Łukasz Król, opowiedział o tym, jak wygląda jego praca i zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego czworonożnego podopiecznego. Policjant przestrzegał przedszkolaków, aby nie zaczepiały obcych zwierząt i nie próbowały się z nimi bawić, gdyż może to być bardzo niebezpieczne.

 

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Spotkanie z przedszkolakami w Paterku #1
  • Spotkanie z przedszkolakami w Paterku #2
  • Spotkanie z przedszkolakami w Paterku #3
  • Spotkanie z przedszkolakami w Paterku #4
  • Spotkanie z przedszkolakami w Paterku #5
  • Spotkanie z przedszkolakami w Paterku #6