Cyberprzemoc i nie tylko w Szkole Podstawowej w Paterku - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Cyberprzemoc i nie tylko w Szkole Podstawowej w Paterku

Data publikacji 06.03.2018

Dzisiaj ( 06.03.18 r.) policjantka sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz p. Aneta Okoniewska z Sanepidu spotkalły się z uczniami Szkoły Podstawowej w Paterku. Prowadzące spotkanie opowiadały młodzieży o demoralizacji, czynach zabronionych i regulacjach prawnych Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także cyberprzemocy i używkach.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie sprawami nieletnich wspólnie z p. Anetą Okoniewską z nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej spotkały się z uczniami klas VI i VII  w Szkole Podstawowej w Paterku.

W trakcie  spotkania prowadzące opowiadały uczniom  czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Dzieci  dowiedziały się również co to  jest czyn karalny i jakie przewinienia najczęściej popełniają nieletni. Nie zabrakło też informacji o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzi ludzie ponoszą przed sądem. Przedstawione zostały również wszystkie środki prawne, jakie sędzia rodzinny może zastosować wobec nieletniego. Mowa była też o cyberprzemocy, handlu ludźmi, używkach, w tym e-papierosach i dopalaczach. Prelegentki przybliżyły też młodym słuchaczom, jakie uprawnienia ma funkcjonariusz publiczny.

Autor: st. asp. Damian Moczadło
Publikacja: st.asp. Damian Moczadło