Działania „Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Działania „Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim

Data publikacji 08.03.2018

Policjanci z referatu ruchu drogowego z Nakła wczoraj ( 07.03.18 r.) prowadzili na drogach powiatu działania, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów. Nie obyło się bez mandatów.

Wczoraj( 07.03.18r.) w godzinach 7 - 22, policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Działania te miały  na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w szczególności reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierujących pojazdami wobec pieszych.
Mundurowi sprawdzali między innymi, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,  jaki innych wykroczeniach mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.
Sprawdzane było także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądali się, w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani byli także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych i poruszający się chodnikiem.
Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 44 wykroczenia popełnione przez kierujących, z czego 33 kierowców za popełnione przewinienia otrzymało mandat, natomiast pozostałe 11 osób policjanci pouczyli, a także ujawnili  1 nietrzeźwego kierującego i zatrzymali prawo jazdy.

 

Autor: st. asp. Damian Moczadło
Publikacja: st.asp. Damian Moczadło