Wiadomości

„Kolekcjonerzy” tablic rejestracyjnych ustaleni przez dzielnicowego z Szubin

Data publikacji 09.05.2018

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie ustalił podejrzanych do spraw kradzieży tablic rejestracyjnych. Złodzieje z różnych aut zaparkowanych na terenie miasta ukradli po jednej tablicy. Policjanci przedstawili im zarzuty i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Zgłoszenia o tym, że na terenie Szubina ktoś kradnie tablice rejestracyjne zaparkowanych aut wpłynęły na policję pod koniec ubiegłego roku. Łącznie w sprawie było 10 osób pokrzywdzonych, którym skradziono po jednej tablicy. Pokrzywdzeni ponieśli straty finansowe, ale musieli też poświęcić czas na formalności związane z wyrabianiem nowych rejestracji.

Sprawcy tych kradzieży byli bezkarni do czasu. Kilka dni temu dzielnicowy z szubińskiego komisariatu ustalił, że kradzieże to „sprawka” mieszkańców Szubina w wieku 17 i 18l. Ustaleni sprawcy zostali przesłuchani. Każdy z nich usłyszał po 10 zarzutów kradzieży. Policjanci częściowo odzyskali też skradzione mienie. Materiały postępowania z wnioskiem o ukaranie sprawców zostały już skierowane do sądu, który zdecyduje jaką karę poniosą mieszkańcy Szubina.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń sprawcom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności bądź grzywny do 5 tysięcy złotych.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska