Wiadomości

„Nielegalny” kierowca zatrzymany po zgłoszeniu zaniepokojonego obywatela

Data publikacji 09.05.2018

Kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień to zarzut, jaki ciąży na 58-letnim mieszkańcu gminy Sadki, którego po zgłoszeniu obywatela zatrzymali mundurowi z Nakła. Kierowca wpadł, gdyż sposób w jaki jeździł po terenie wsi zaniepokoił mieszkańców.

Dzisiejszej nocy (8/9.05.18) około 2.30 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy dodzwonił się mężczyzna i powiadomił, że niepokoi go jeżdżący po terenie jednej z podmroteckich wsi bus. Jak oświadczył zgłaszający, zachowanie kierowcy jest dziwne. Auto jeździ po miejscowości i zatrzymuje się przy okolicznych posesjach, po czym odjeżdża.

Na interwencję zostali skierowani nakielscy „patrolowcy”. Jadąc w stronę ustalonej miejscowości, w Śmielinie zauważyli auto opisane przez zgłaszającego i zatrzymali do kontroli. Okazało się, że za kierownicą peugeota siedział 58-letni mieszkaniec gminy Sadki. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kierowca w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, gdyż w roku 2010 została wobec niego wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Wsiadając za kierownicę 58-latek popełnił przestępstwo, za które niebawem usłyszy zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska