Z myślą o użytkownikach jednośladów - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Z myślą o użytkownikach jednośladów

Z myślą o użytkownikach dwóch kółek policjanci z nakielskiej komendy znakują jednoślady. Wczoraj rowery grawerowali dzielnicowi w Nakle. Była to też okazja, by promować akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Oznakowane rowery rzadko padają łupem złodziei. Naniesiony w trakcie znakowania numer jest charakterystyczny i przede wszystkim trudno jest go usunąć, co może odstraszać złodziei. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób chętnych do oznaczenia swojego roweru, policjanci z powiatu nakielskiego, szczególnie w sezonie rowerowym, organizują akcje znakowania rowerów.

Z myślą o miłośnikach „dwóch kółek”, wczoraj (09.05.18) dzielnicowi z nakielskiej komendy znakowali rowery na terenie jednostki. Chętnych nie brakowało. Znakowanie było też doskonałą okazją do promowania akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.  

Przypominamy, że najbliższe znakowanie rowerów odbędzie się w:

Komisariacie Policji w Szubinie w dniu 16 maja br. w godzinach 14.00 – 16.00,
Komisariacie Policji w Kcyni w dniu 23 maja br. w godzinach 14.00 – 16.00,
Komisariacie Policji w Mroczy w dniu 30 maja br. w godzinach 17.00 – 19.00,
Komendzie Powiatowej Policji  w Nakle w dniu 6 czerwca br. w godzinach 14.00 – 16.00.

Osoby chętne do oznakowania rowerów mogą przybyć we wskazanych dniach do wyznaczonych jednostek. Ważne, aby posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna itp.).

Przypominamy także, że w przypadku kupna/sprzedaży oznakowanego roweru należy sporządzić stosowną umowę potwierdzającą transakcję. Z umową oraz z otrzymaną w trakcie znakowania od policjantów kartą identyfikacyjną roweru, należy zgłosić się do jednostki Policji w której został oznakowany rower, gdzie policjanci wprowadzą zmiany o jego właścicielu w dokumentacji oraz komputerowej bazie danych.     

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska