Policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Mycielewie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Mycielewie

O uzależnieniach od dopalaczy, komputera i telefonu komórkowego, odpowiedzialności prawnej nieletnich i tematyce ruchu drogowego rozmawiali wczoraj podczas spotkania policjanci z uczniami Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Wczoraj (10.05.18) w Szkole Podstawowej w Mycielewie zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne z nakielskimi policjantami. Zajęcia prowadziła sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z policjantem z referatu ruchu drogowego oraz p. Anetą Okoniewską z Sanepidu.

Młodzież dowiedziała się wiele na temat dopalaczy oraz uzależnień behawioralnych czyli uzależnień między innymi od gier komputerowych, Internetu, telefonu komórkowego. Prowadzący spotkanie przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z długotrwałym korzystaniem z urządzeń tj. komputer czy telefon.

Mowa była także o odpowiedzialności, jaką przed sądem rodzinnym ponoszą za łamanie prawa nieletni. Poruszono też kwestie związane z prawem ruchu drogowego, z uwagą na kierowanie przez nieletnich pojazdami, szczególnie motorowerami, bez wymaganych uprawnień.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska