Wiadomości

27 zarzutów dla podejrzanego zatrzymanego przez kryminalnych z Nakła

Policjanci z wydziału kryminalnego z Nakła zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o szereg przestępstw, do jakich doszło w ostatnich dniach na terenie gminy. Mężczyzna usłyszał aż 27 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W przeciągu kilku ostatnich dni nakielska policja otrzymała kilkanaście zgłoszeń dotyczących włamań do pojazdów, autobusów i budynków. Do przestępstw dochodziło na terenie miasta oraz gminy. Ponadto, wypłynęło również zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia na terenie poczekalni dworca PKP.

Nad sprawą pracowali kryminalni. Wstępna analiza zebranego w sprawach materiału dowodowego dała podstawy, aby przypuszczać, że wszystkie przestępstwa są „dziełem” jednego sprawcy. Pozostała kwestia ustalenia jedynie personaliów podejrzanego, co nie zajęło kryminalnym zbyt wiele czasu. Ostatnie zgłoszenie wpłynęło w poniedziałek (7.05.18), a już we wtorek (8.05.18) w południe, w jednym z mieszkań na terenie miasta policjanci zatrzymali do sprawy 20-latka.

Zgromadzony przez kryminalnych obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu aż 27 zarzutów. W tym 3 zarzutów włamań do pojazdów zaparkowanych na terenie nakielskiego szpitala i zniszczenia mienia, 9 zarzutów za posłużenie się kartą bankomatową skradzioną z jednego z aut, do których wcześniej się włamał, 3 zarzutów za włamania do kontenerów socjalnych oraz 10 zarzutów za włamania do autobusów na dworcu autobusowym.

Dodatkowo podejrzany odpowie również za zniszczenie tablic informacyjnych w poczekalni dworca kolejowego, a także za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Ostatni z zarzutów to efekt tego, że, jak się okazało, na miejsce jednego z przestępstw przyjechał rowerem pomimo wcześniej wydanego mu przez sąd zakazu.

Lista przestępstw, jakie ciążą na 20-letnim podejrzanym jest długa, dlatego też policjanci skierowali do prokuratury wniosek o aresztowanie go. Oskarżyciel przychylił się do sugestii policjantów i z takim samym wnioskiem wystąpił do sądu. Wczoraj (10.05.18) odbyło się posiedzenie sądu, na którym nakielanin został aresztowany na najbliższe 3 miesiące.
Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska