Wiadomości

Z sądowym zakazem i promilami w organizmie zatrzymany przez kcyńskich policjantów

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci z kcyńskiej patrolówki zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy, który w stanie po użyciu alkoholu kierował hondą. Na domiar złego kierowca posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Podczas patrolu trasy Kcynia – Szubin, mundurowi z kcyńskiego komisariatu zauważyli hondę, za której kierownicą siedział dobrze im znany z wcześniej podejmowanych interwencji 25-latek. Z informacji policjantów wynikało, że kierowca nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Już po chwili auto zostało zatrzymane do kontroli. Od siedzącego za kierownicą 25-latka czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu, a w organizmie miał prawie pół promila alkoholu.

Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach potwierdziły się także informacje policjantów, że kierowca nie posiada uprawnień, a nawet, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez szubiński sąd.

Niebawem mieszkaniec gminy Kcynia usłyszy zarzuty za złamanie sądowego zakazu. Odpowie także za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

Sprawę oceni sąd, a 25-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska