O bezpiecznych wakacjach na spotkaniu z uczniami w Szubinie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

O bezpiecznych wakacjach na spotkaniu z uczniami w Szubinie

Na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących wakacji rozmawiała z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Szubina nakielska policjantka. Mowa była także o uzależnieniach oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z p. Anetą Okoniewską z nakielskiego Sanepidu spotkały się z uczniami klas VI i VII oraz klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Szubina.

Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Prowadzące spotkanie radziły, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje. Mowa była między innymi o zachowaniu na akwenach i związanymi z tym niebezpieczeństwami. Prelegentki omówiły również tematykę uzależnień, ze szczególnym naciskiem na uzależnienia od alkoholu oraz dopalaczy.

Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu. Prowadzące przestrzegały przed przekazywaniem osobom poznanym w sieci swoich danych wrażliwych oraz informacji, które mogę zostać wykorzystane do popełnienia na ich szkodę przestępstwa.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska