Policjanci debatowali na nakielskiej przystani - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policjanci debatowali na nakielskiej przystani

Data publikacji 08.06.2018

O obowiązkach młodych kierowców i zmianach w przepisach, jakie ich czekają, a także innych kwestiach związanych z bezpieczeństwem debatowali na nakielskiej przystani policjanci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Dzisiaj (8.06.18) na nakielskiej przystani odbył się V Piknik Motoryzacyjny, którego organizatorem był Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła. Tradycyjnie już piknik był doskonałą okazją do rozważań na temat bezpieczeństwa, m.in. w ruchu drogowym. Dlatego też, dla uczestników pikniku nakielscy policjanci zorganizowali debatę społeczną. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią mł. insp. Krzysztof Stefaniak. Uczestniczył w niej także p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego – kom. Zbigniew Sperkowski oraz przedstawiciel KWP w Bydgoszczy asp. szt. Tomasz Trybuszewski.
Hasło przewodnie debaty brzmiało: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: młodego kierowcy w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Pierwsze z tych zagadnień omówił asp. Marek Moczadło - kierownik Referatu Ruchu Drogowego. Policjant przedstawił dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich lat na terenie powiatu nakielskiego. Omówił także zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym dotyczące młodych kierowców, które niedawno weszły w życie.

Następnie sierż. szt. Łukasz Szczepaniak, starszy dzielnicowy, omówił założenia realizowanego programu pn.: „Dzielnicowy bliżej nas”.  Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której, w bardzo szybki i łatwy sposób, mogą pozyskać informacje niezbędne do kontaktu z dzielnicowym.

Głos zabrał też st.asp. Damian Moczadło, który omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawił zgłoszenia, które na terenie powiatu nakielskiego są najczęściej wprowadzane na mapę. Poinformował także słuchaczy, jakie działania podejmuje policja po uzyskaniu tego typu zgłoszenia. Na temat narzędzia jakim jest KMZB mówił także p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego, kom. Zbigniew Sperkowski.
Po zakończeniu debaty szkoła zorganizowała V Piknik Motoryzacyjny, podczas którego młodzież miała okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, obejrzeć policyjną flotę, a także sprawdzić, jak otaczającą rzeczywistość postrzega kierowca będący pod działaniem alkoholu i narkotyków, dzięki tzw.: alkogoglom i narkogoglom. Policjanci opowiadali też o swojej służbie i zachęcali do wstąpienia w mundurowe szeregi.

Przedsięwzięcie było poprzedzone paradą aut uczestników pikniku. Prowadzili ją i zabezpieczali policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego.

Debata została zorganizowana w ramach Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...