Wiadomości

Dzielnicowy i policjantka zajmująca się nieletnimi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

Z uczniami klas V Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle, przeprowadzili zajęcia nakielscy policjanci. Mowa była o uzależnieniach, niebezpieczeństwach związanych z niewłaściwym korzystaniu z sieci i bezpieczeństwie na kąpieliskach.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowym, st. asp. Maciejem Pietrzykowskim przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle.

Tematem przewodnim spotkania były różne zagrożenia, z którymi może spotkać się młodzież, w tym między innymi uzależnienie od alkoholu, a także dopalaczy. Prowadzący spotkanie ostrzegali, jak bardzo niebezpiecznymi substancjami są dopalacze i jak tragiczne w skutkach może okazać się ich zażywanie.

Nie zabrakło także informacji na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Policjanci przypominali, że nie należy zbytnio wierzyć osobom poznanym za pośrednictwem sieci. Do każdej takiej znajomości należy mieć dystans, nie należy wysyłać zdjęć osobom znanym jedynie wirtualnie, ani przekazywać informacji o swoim miejscu zamieszkania czy sytuacji materialnej rodziny.

Na zakończenie spotkania młodzież została też poinformowana, jak powinna zachowywać się na kąpieliskach, szczególnie tych niestrzeżonych.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska