Policyjna profilaktyka w szkole w Występie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policyjna profilaktyka w szkole w Występie

Data publikacji 11.06.2018

Z uczniami w szkole w Występie spotkała się sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz przedstawicielka nakielskiego Sanepidu. Podczas przeprowadzonych zajęć profilaktycznych mowa była o bezpiecznych wakacjach, uzależnianiach i innych ważnych kwestiach.

Nakielska policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, sierż. szt. Zofia Wrzeszcz, wspólnie z przedstawicielką Sanepidu odwiedziły ostatnio uczniów w Szkole Podstawowej w Występie. Prelegentki przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji, a także na temat niebezpieczeństw związanych z używaniem e-papierosów, zażywaniem alkoholu czy dopalaczy.
Mowa była także o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny karalne, ze wskazaniem za co w myśl prawa odpowiadają nieletni i kto rozstrzyga ich sprawy.

Przedstawicielka Sanepidu rozmawiała z młodzieżą na temat skutecznej ochrony przed upałami, wirusa HIV i Aids oraz żółtaczki.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Policyjna profilaktyka w szkole w Występie #1
  • Policyjna profilaktyka w szkole w Występie #2
  • Policyjna profilaktyka w szkole w Występie #3