Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Śmielinie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Śmielinie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek w Śmielinie. Kierująca fordem fiestą podjęła próbę wyprzedzania, z której po chwili zrezygnowała, w konsekwencji, aby uniknąć najechania na tył innego auta wjechała w przydrożne drzewa.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Śmielinie wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy w miniony piątek (08.06.18) około 19.40.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Nakła. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem ford fiesta, 53-letnia mieszkanka Bydgoszczy nie upewniła się w sytuacji panującej na drodze i rozpoczęła wyprzedzanie jadącego przed nią auta. Kiedy zorientowała się, że sama jest wyprzedzana, wróciła na swój pas ruchu i aby uniknąć uderzenia w tył poprzedzającego ją pojazdu, zjechała na pobocze, następnie w przydrożne drzewa.

Kobieta może mówić o dużym szczęściu, gdyż mimo iż sytuacja wyglądała groźnie, 53-latka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała i nie była hospitalizowana. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mieszkanka Bydgoszczy została ukarana mandatem.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądną jazdę. Podejmując jakiekolwiek manewry należy się upewnić, czy warunki panujące na drodze pozwolą bezpiecznie podjęty manewr zakończyć. A pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, lepiej później, a bezpiecznie dotrzeć do zakładanego celu.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska