Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego

Data publikacji 14.06.2018

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz piąty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu powiatowego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”.

Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów, a do jego współorganizacji zaproszone zostały Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu nakielskiego oraz nakielski Sanepid. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski p. Tomasz Miłowski. Do udziału w nim, zaproszono uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.  

Najważniejszym celem, jaki przyświecał pomysłodawcom i zarazem organizatorom konkursu było uświadomienie młodzieży, że zażywanie używek przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji, i że za takie zachowanie nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną przed sądem rodzinnym.
Celem przedsięwzięcia było także promowanie stylu życia wolnego od nałogów.

Zadaniem uczniów z klas podstawowych oraz gimnazjalnych było wykonanie fotografii, która tematycznie odpowiadałaby hasłu przewodniemu konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pracowali drużynowo i mieli za zadanie nakręcenie filmu.

Komisję, która oceniała nadesłane prace tworzyli policjanci, przedstawiciele Sanepidu, Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom – p. Piotr Rugowski, psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz  p. Dariusz Górzyński – fotograf.

Zainteresowanie konkursem było duże i komisja powołana do wyłonienia zwycięzców stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii fotografia wykonała Aleksandra Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Drugie miejsce zajął również uczeń SP w Mroczy Oliwier Nawrot. Natomiast trzecie, Jakub Krzeszewski ze Szkoły Podstawowej w Kcyni.

W kategorii film, pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie Justyna Talarczyk, Marika Andrzejewska, Weronika Ziołecka. Drugie zespół w składzie Weronika Szpyra, Aleksandra Kaczmarek, Stanisław Dąbrowski. Trzecie zespół w składzie Martyna Urban, Victoria Król, Filip Kuczkowski. Wszystkie wymienione zespoły to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Nakła.  

Zarówno zwycięzcy konkursu jak i pozostali uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek oraz Starostwo Powiatowe.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #1
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #2
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #3
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #4
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #5
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #6
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #7
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #8
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #9
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #10
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #11
 • Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego #12