Wiadomości

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim turnieju „Patrol Roku”

Data publikacji 14.06.2018

Para patrolowa post. Mateusz Chełmiński i st. post. Arkadiusz Lemke reprezentująca policję powiatu nakielskiego, zajęła dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 6 miejscu. W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 20 drużyn.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Nakielską komendę reprezentowali post. Mateusz Chełmiński z Komisariatu Policji w Mroczy i st. post. Arkadiusz Lemke z nakielskiej „patrolówki”, którzy byli najlepsi w etapie powiatowym konkursu.

Do rywalizacji wojewódzkiej stanęło 20 par patrolowych. Policjanci rozwiązywali test wiedzy zawodowej, następnie rywalizowali w sprawdzianie z technik obezwładniania osób, sprawdzianie strzeleckim. Sprawdzali swoje umiejętności także podczas testu sprawności fizycznej oraz w scenkach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy.  

Drużyna reprezentująca nakielską komendę zdobyła w ostatecznej klasyfikacji 6 miejsce, co zważywszy na ilość rywalizujących drużyn jest wynikiem bardzo satysfakcjonującym.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Turniej Parrol Roku #1
  • Turniej Parrol Roku #2
  • Turniej Parrol Roku #3