Mali harcerze z wizytą u policjantów - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Mali harcerze z wizytą u policjantów

Data publikacji 03.07.2018

Mali harcerze wraz z opiekunem odwiedzili policjantów z nakielskiej komendy. Goście pilnie przyglądali się pracy policjantów, zwiedzali jednostkę Policji i dowiedzieli się, jak wstąpić w szeregi mundurowych.

Drużyna harcerska działająca w Nakle odwiedziła w sobotę (30.06.18r.) nakielskich policjantów w miejscu ich pracy. Po jednostce oprowadzali ich dzielnicowi z nakielskiej komendy.
Goście mieli okazję zwiedzić stanowisko kierowania jednostki, przyglądać się, jak pracują dyżurni oraz samodzielnie nawiązać korespondencję z patrolami pełniącymi służbę w dyspozycji dyżurnego. Harcerze dowiedzieli się także, jak funkcjonuje policyjny areszt i na czym polega praca policjanta mającego nadzór nad zatrzymanymi.
Na zakończenie spotkania maluch dowiedziały się od policjantów, jak wygląda ich codzienna służba oraz co należy do ich obowiązków. Wzbogacili się także o wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz funkcjonariusz przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu, tym samym przestrzegali przed niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać dzieci  podczas letniego wypoczynku.

 

Autor: st. asp. Damian Moczadło
Publikacja: st.asp. Damian Moczadło