Wiadomości

Spotkanie nakielskich mundurowych z dziećmi na półkolanach w Ślesinie

Data publikacji 04.07.2018

Wczoraj (03.07.18) nakielscy mundurowi spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie. Celem wizyty policjantów było omówienie zagrożeń jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie wakacji oraz zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym .

Dzielnicowy z nakielskiej komendy wspólnie z policjantem zajmującym się sprawami nieletnich oraz przewodnikiem psów służbowych spotkali się z  dziećmi na półkoloniach w Ślesinie gdzie rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Mundurowi i, radzili dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami. Przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach.
 
Ciekawym punktem  wizyty było spotkanie z mł.asp. Rafałem Stasiakiem, który opowiedział o pracy przewodnika psów służbowych i zaprezentował pokaz pracy swojego czworonożnego podopiecznego.

 

Autor: st. asp. Damian Moczadło
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska