Nieodpowiedzialny manewr mógł skończyć się tragicznie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Nieodpowiedzialny manewr mógł skończyć się tragicznie

Tragicznie mogło zakończyć się zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj na trasie Kcynia – Szubin. Kierująca skodą podczas wyprzedzania zespołu pojazdów rolniczych, wjechała pod przyczepę. Za rażące naruszenie przepisów policjanci zatrzymali 43-latce prawo jazdy.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Kcynia – Szubin wpłynęło do dyżurnego policji wczoraj (1.08.18) przed 11.00. Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca skodą fabią, 43-letnia mieszkanka gminy Kcynia, wyprzedzała na skrzyżowaniu ciągnik rolniczy z przyczepami. Wszystko wskazuje na to, że kiedy kobieta rozpoczęła manewr ciągnik skręcał w drogę podporządkowaną. W następstwie czego skoda wjechała pod jedną z przyczep.

W aucie, oprócz 43-latki, jechało także troje pasażerów, w tym dwie dziewczynki w wieku 8 i 10 lat.
Podróżujący skodą mogą mówić o bardzo dużym szczęściu, gdyż żadna z osób nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Za rażące naruszenie przepisów drogowych policjanci zatrzymali 43-latce uprawnienia do kierowania pojazdami. Zachowanie mieszkanki kcyńskiej gminy oceni sąd, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie sprawczyni kolizji.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska