Poszukiwany 55-latek wpadł podczas interwencji - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Poszukiwany 55-latek wpadł podczas interwencji

Data publikacji 06.08.2018

Poszukiwanego przez toruński sąd listem gończym 55-latka zatrzymali nakielscy policjanci podczas interwencji w jednej z miejscowości w nakielskiej gminie. Mężczyzna już trafił za więzienne kraty.

Zgłoszenie o tym, że w mieszkanka jednej z podnakielskich miejscowości prawdopodobnie ma do czynienia z oszustem, wpłynęło na stanowisko kierowania jednostki w miniony piątek (03.08.18r.) po 15.00.

Kiedy na miejsce dojechał patrol, zgłaszająca oświadczyła, że przedstawiciel jednej z firm wykonał usługę związaną z naprawą sprzętu agd i nie chce za wykonaną usługę wystawić faktury. Po wyjaśnieniu całej sytuacji, okazało się, że mężczyzna zamierzał wystawić kobiecie dowód wpłaty otrzymanych należności, co zgłaszająca odebrała jako próbę oszustwa. Ostatecznie okazało się więc, że do oszustwa nie doszło.

Jednak, jak to zawsze bywa, policjanci sprawdzili uczestników interwencji w policyjnych systemach. Wynik tego sprawdzenia dowiódł, że 55-latek wykonujący usługę jest poszukiwany przez toruński sąd listem gończym. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Następnego dnia (04.08.18r.) policjanci przewieźli mieszkańca Torunia do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd zastępczą karę aresztu.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska