Nietrzeźwa wycieczka rowerowa - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Nietrzeźwa wycieczka rowerowa

Data publikacji 09.08.2018

Policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali dwie kobiety, które kompletnie pijane wybrały się na wycieczkę rowerową. Zachowanie rowerzystek oceni sąd, do którego policjanci skierują wiosek o ukaranie kobiet. Grozi im też wysoka grzywna.

Wczoraj (8.08.18) policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego patrolowali miejscowości w nakielskiej gminie. Będąc w Ślesinie, zauważyli dwie kobiety jadące rowerami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cyklistki poruszały się całą szerokością drogi i miały wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi.

Kiedy mundurowi zatrzymali rowerzystki do kontroli wszystko już było jasne. Od 24-latki i jej 31-letniej koleżanki czuć było silną woń alkoholu.
Kobiety zostały przebadane alkomatem, który w organizmie starszej wykazał ponad promil alkoholu. Młodsza natomiast "wydmuchała" w alkomat aż 3 promile.
 
Cyklistki kontynuowały wycieczkę pieszo. O ich losie zdecyduje sąd, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie rowerzystek. Mieszkankom nakielskiej gminy grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska