Nakielscy „patrolowcy” nie pozostawili 79-latka w potrzebie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Nakielscy „patrolowcy” nie pozostawili 79-latka w potrzebie

Data publikacji 16.08.2018

Policjanci z nakielskiego referatu patrolowo – interwencyjnego zwrócili uwagę na leżącego na ulicy 79-latka. Okazało się, że mężczyzna miał znaczne problemy z poruszaniem się i potrzebował pomocy medycznej.

Wczoraj (15.08.18r.) pełniący na terenie Nakła służbę „patrolowcy” zwrócili uwagę na leżącego na ulicy starszego mężczyznę. Podejrzewając, że Senior może potrzebować pomocy, niezwłocznie zaparkowali radiowóz i podeszli do mężczyzny. Okazało się, że był to 79-letni nakielanin. Mężczyzna był trzeźwy. Na głowie i w okolicy oczu posiadał zasinienia. Miał też znaczne problemy z poruszaniem się. Policjanci pomogli mężczyźnie wstać oraz skompletować ubranie, które częściowo miał zdjęte i na miejsce wezwali karetkę.

Prawdopodobnie nakielanin się przewrócił doznając przy tym urazu głowy, a że nie mógł o własnych siłach wstać leżał na chodniku i mógł liczyć jedynie na pomoc jakiegoś przechodnia. Pomogli mu policjanci. Lekarz przybyłego na miejsce pogotowia zdecydował, że mężczyzna powinien trafić do szpitala. Tam też został przetransportowany.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska