Wiadomości

Policjanci w powiecie nakielskim prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpiecznych ferii

Data publikacji 11.01.2019

Dzieci z szubińskich placówek oświatowych gościły w ostatnich dniach dzielnicowych oraz mundurowych zajmujących się nieletnimi. Policjanci rozmawiali z maluchami na temat tego, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

W związku z nadchodzącymi feriami dzielnicowi z Szubina oraz policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii prowadzą cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi w różnych placówkach oświatowych i radzą, jak bezpiecznie spędzić wolny od zajęć lekcyjnych czas.

Tylko w ostatnich dniach mundurowi spotkali się z przedszkolakami w Samorządowym Przedszkolu nr 3 oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 2.

Policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, omawiali przepisy drogowe oraz ćwiczyli wspólnie z dziećmi zasady poruszania się pieszych po ciągach komunikacyjnych, wykorzystując do tego mini miasteczko ruchu drogowego.
Funkcjonariusze zwracali również uwagę na zawieranie nowych znajomości, przestrzegając przed wpuszczaniem do mieszkań nieznajomych oraz przed przyjmowaniem od osób obcych różnego rodzaju prezentów czy poczęstunków.

Zajęcia dla najmłodszych policjanci prowadzili z myślą o ich bezpieczeństwie.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Spotkania z dziećmi #1
  • Spotkania z dziećmi #2
  • Spotkania z dziećmi #3
  • Spotkania z dziećmi #4