„Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

„Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci z nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili w ostatnich dniach działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Sprawdzane było także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądali się w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani byli także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych oraz poruszający się chodnikiem.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Działania RD #1
  • Działania RD #2
  • Działania RD #3