Dzielnicowy z Kcyni uczył jak bezpiecznie spędzić ferie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Dzielnicowy z Kcyni uczył jak bezpiecznie spędzić ferie

Data publikacji 14.01.2019

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z dziećmi w trzech placówkach oświatowych i uczył, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

W ramach działalności profilaktycznej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, a także jednostek podległych spotykają się z dziećmi w różnych szkołach na terenie powiatu. Tematyka spotkań dostosowana jest do potrzeb zgłaszanych przez szkoły, a także do obowiązującej pory roku. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. Bartosz Królczyk, spotkał się z dziećmi w szkołach w Laskownicy, Palmierowie oraz Dobieszewie.

Policjant przeprowadził dla uczniów pogadanki profilaktyczne, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z tzw.: „dzikich lodowisk”. Informował, w jakich miejscach bezpiecznie można zjeżdżać na sankach, radząc jednocześnie, iż nie należy korzystać z nasypów umiejscowionych bezpośrednio przy drogach. Policjant przestrzegał także przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci uczestniczące w tzw. kuligach.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich oraz odpowiedzialnością, jakie za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Spotkania profilaktyczne kcyńskiego dzielnicowego #1
  • Spotkania profilaktyczne kcyńskiego dzielnicowego #2
  • Spotkania profilaktyczne kcyńskiego dzielnicowego #3
  • Spotkania profilaktyczne kcyńskiego dzielnicowego #4