Wiadomości

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królikowie spotkali się z policjantami

Data publikacji 14.01.2019

Uczniowie wszystkich klas SP Królikowo zostali objęci policyjną profilaktyką. Podczas zajęć mundurowi rozmawiali z nim na temat bezpieczeństwa podczas ferii, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz szubińscy dzielnicowi i przewodnik policyjnego czworonoga spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Królikowie.

Zajęcia z przedszkolakami prowadzili dzielnicowi z komisariatu w Szubinie. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas ferii zimowych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Z uczniami z klas 0 – III oraz IV – VIII rozmawiali policjanci pracujący w nakielskiej komendzie z nieletnimi. W młodszych klasach, prócz rad, jak bezpiecznie spędzić ferie, policjanci rozmawiali także o zasadach kontaktu z osobami obcymi oraz bezpiecznej zabawie.

Starsi, z klas IV – VIII, usłyszeli wiele na temat tego, jak przepisy regulują odpowiedzialność prawną nieletnich za złamanie prawa. Mowa była również o cyberprzemocy, stalkingu oraz innych przestępstwach popełnianych za pośrednictwem sieci internetowej.

Część uczniów miała też okazję dowiedzieć się na czym polega praca przewodnika policyjnego czworonoga oraz obejrzeć krótki pokaz tresury zwierzęcia, który zaprezentował nakielski przewodnik asp. Łukasz Król wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Spotkanie w SP Królikowo #1
  • Spotkanie w SP Królikowo #2
  • Spotkanie w SP Królikowo #3
  • Spotkanie w SP Królikowo #4