Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci

Data publikacji 14.01.2019

Uczniowie Szkół Podstawowych w Sadkach, Anielinach, Dębowie oraz Mroczy mieli okazję posłuchać lekcji przeprowadzonych przez dzielnicowych, którzy mówili między innymi o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mroczy, jeszcze przed rozpoczęciem ferii spotkali się z uczniami w czterech szkołach w podległych rejonach służbowych. Podczas pogadanek mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas ferii i nie tylko.

Asp. szt. Piotr Majewski przeprowadził pogadankę z uczniami Szkoły Podstawowej w Sadkach. Mundurowy mówił o zasadach, o których dzieci winny pamiętać szczególnie w czasie ferii. Dzielnicowy przypominał o zachowaniu ostrożności podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególną uwagę zwracał na to, jak dzieci winny zachowywać się podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał jednocześnie przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystania z lodowisk utworzonych na stawach i innych akwenach.

Asp. Szymon Kujawa o bezpiecznych feriach rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Dębowie oraz Szkoły Podstawowej w Anielinach. Podczas tych spotkań młodzież usłyszała rady nie tylko, jak bezpiecznie spędzić ferie, ale także jak należy reagować, kiedy dorosły nieznajomy zaczepia dziecko i proponuje np. podwiezienie do domu.

Z uczniami w mroteckiej podstawówce rozmawiał mł. asp. Krystian Napierała. Prócz tematów związanych z bezpieczeństwem podczas ferii, dzielnicowy mówił też o przepisach drogowych i zasadach poruszania się po drogach, a także zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci #1
  • Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci #2
  • Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci #3
  • Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci #4
  • Mroteccy dzielnicowi z myślą o bezpieczeństwie dzieci #5